Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Podpalacz lasów zatrzymany przez kryminalnych z Nakła
Kryminalni z Nakła ustalili i zatrzymali podejrzanego o podpalenia lasów, do jakich doszło na początku września na terenie dwóch gmin w powiecie nakielskim. Straty jakie poniosło nadleśnictwo i prywatny właściciel opiewają na kwotę ponad 10 tysięcy złotych. Zatrzymany już usłyszał pięć zarzutów.
-
O bezpieczeństwie w drodze do szkoły i nie tylko
O bezpieczeństwie dzieci podczas drogi do szkoły, a także demoralizacji nieletnich i odpowiedzialności prawnej za popełniane przez nich czyny opowiadali policjanci podczas spotkania z uczniami sadkowskiej podstawówki. W zajęciach udział wzięło łącznie ponad 300 dzieci.
-
Policjanci z Nakła przekazali eksponaty do muzeów
Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy oraz nakielskie Muzeum Ziemi Krajeńskiej wzbogaciło się o nowe eksponaty, które przekazali im policjanci. Mosin z 1898 roku oraz element działka lotniczego, zabezpieczone przez nakielskich kryminalnych, trafiły w odpowiednie ręce.
-
Okradł Skarb Państwa na kwotę 25 tysięcy złotych
Nakielscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca miasta, który posiadał tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany okradł Skarb Państwa na około 25 tysięcy złotych. Już usłyszał zarzuty.
-
Akcja „Młody Bohater” – szef MSWiA nagradza bohaterskie zachowania dzieci
Znasz dziecko, które ocaliło bądź aktywnie przyczyniło się do ocalenia życia innego człowieka? Wyślij jego historię do MSWiA! Minister Mariusz Błaszczak nagradza i promuje godne naśladowania postawy wśród dzieci i młodzieży. Każdy laureat nagrody otrzyma od szefa MSWiA unikalny, numerowany medal i zostanie wpisany do rejestru młodych bohaterów na stronie internetowej Ministerstwa, gdzie będzie można poznać jego historię.
-
Komendant nakielskiej policji podziękował strażakom za akcję poszukiwawczą
Wczoraj (12.09.16) w Urzędzie Miejskim w Kcyni, komendant nakielskich policjantów spotkał się ze strażakami z OSP w Kcyni i podziękował im za prowadzoną wspólnie z Policją, akcję poszukiwawczą. W spotkaniu uczestniczyli włodarze Kcyni.
-
Działania „Pieszy” w powiecie nakielskim
Policjanci z referatu ruchu drogowego z Nakła, od początku września, prowadzili na drogach powiatu działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych i kontrolowali jak stosują się oni do obowiązujących przepisów. Nie obyło się bez mandatów.
-
Chciał pomóc koledze dlatego zgłosił, że w barze jest bomba
Bardzo nietypowy sposób na pomoc koledze wymyślił mieszkaniec Kowalewa w gm. Szubin. Otóż zgłosił, że pobił znajomego, a żeby pomoc przyszła błyskawicznie dodał, że w barze jest podłożona bomba. Za ten niewybredny żart przyszło mu słono zapłacić.
-
W przeciągu dwóch godzin dwukrotnie był zatrzymany przez mundurowych
Pierwsze spotkanie 21-latka z nakielskimi mundurowymi, którzy zatrzymali go związku z kierowaniem pojazdem pod wpływem amfetaminy, niewiele go nauczyło. Ledwie co wyszedł z komendy i znowu wsiadł „za ster” opla. Na szczęście daleko nie ujechał gdyż zatrzymał go inny patrol pełniący w tym czasie służbę w mieście. Teraz przyjdzie mu tłumaczyć się w sądzie.
-
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa już w województwie kujawsko-pomorskim
Od dziś (09.09) w województwie kujawsko-pomorskich zaczyna działać Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najważniejsze informacje dotyczące jej funkcjonowania podczas konferencji prasowej przedstawili Wojewoda Kujawsko-Pomorski P. Mikołaj Bogdanowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.