Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Szybka reakcja mundurowych być może zapobiegła tragedii
Dyżurny nakielskiej komendy odebrał telefon, w którym zapłakana kobieta poinformowała go, że zamierza targnąć się na swoje życie. Kiedy oficer prowadził rozmowę ze zgłaszającą policjanci, pełniący służbę na terenie miasta, szybko ustalili adres zamieszkania zgłaszającej i zapukali do jej drzwi. Sprawne i błyskawiczne działanie funkcjonariuszy doprowadziło do szczęśliwego finału.
-
Przewodnik policyjnego czworonoga i dzielnicowy na spotkaniu z dziećmi w Żurawii.
W świetlicy wiejskiej w Żurawii dzielnicowy asp. szt. Marek Dubiel i przewodnik policyjnego czworonoga, asp. Łukasz Król przeprowadzili pogadankę profilaktyczną dla dzieci. Mundurowi rozmawiali o tym jak należy się zachowywać w różnych sytuacjach by być bezpiecznym.
-
Piraci drogowi namierzeni przez policyjny wideorejestrator
Nieoznakowany radiowóz nakielskiej „drogówki” wyposażony w wideorejestrator namierzył dwóch kierowców, którzy poruszając się po drogach gminy Szubin, rażąco naruszyli przepisy ruchu drogowego. Za swoje zachowanie kierowcy słono zapłacą.
-
Grono pedagogiczne mroteckiego gimnazjum przeszkolone z tematyki dopalaczy
Nakielski policjant wspólnie z przedstawicielką Sanepidu przeprowadzili szkolenie o dopalaczach dla grona pedagogicznego mroteckiego gimnazjum. Nauczyciele mieli okazję dowiedzieć się czym są dopalacze, jak działają na organizm młodego człowieka oraz gdzie szukać pomocy dla uzależnionej młodzieży.
-
Bezpieczne zakupy internetowe
W dalszym ciągu do nakielskiej komendy zgłaszają się osoby, które padły ofiarą oszustw za pośrednictwem Internetu. Aby się przed nimi ustrzec należy przestrzegać kilku ważnych zasad. Pamiętajmy, że Internet wykorzystują również ludzie nieuczciwi. Oszuści czyhają na swoje ofiary wykorzystując ich nieuwagę, pośpiech, podekscytowanie i chęć posiadania jak najszybciej i jak najtaniej nabytej rzeczy.
-
Podsumowanie „Bezpiecznego Weekendu” na terenie powiatu nakielskiego
Na terenie całego kraju policja prowadziła działania „Bezpieczny Weekend”, które rozpoczęły się w piątek (26.08.16r.), a zakończyły w nocy w niedzielę. Na terenie powiatu nakielskiego, wakacyjne powroty przebiegały spokojnie. Nie odnotowano żadnego wypadku drogowego.
-
Nowa metoda działania oszustów. Bądźmy ostrożni
Oszuści okradający Seniorów w dalszym ciągu oszukują metodą na tzw.: „wnuczka” i „policjanta”. Jednak to nie jedyne legendy pod jakimi wyłudzane są pieniądze od pokrzywdzonych. Warto uczulić swoich bliskich, że przestępcy mogą podszywać się także pod pracowników pomocy społecznej, czy też księży.
-
Kcyński dzielnicowy na spotkaniu z dziećmi
Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji i powrót dzieci do szkół. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych, zajęcia w świetlicy wiejskiej w Dziewierzewie przeprowadził dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu asp. szt. Marek Dubiel.
-
Szereg zarzutów dla 20-latka
Posiadanie amfetaminy, kierowanie autem pod jej wpływem, spowodowanie kolizji oraz jazda bez uprawnień to zarzuty jakie ciążą na 20-letnim mieszkańcu Szubina. Wczoraj podejrzany był przesłuchiwany przez prokuratora. Grożą mu 3 lata więzienia.
-
Narażając własne życie uratowali niedoszłego samobójcę z płonącego pustostanu
Policjant z nakielskiej "drogówki" wspólnie z mundurowym z bydgoskiego oddziału prewencji, narażając własne życie, wyciągnęli z palącego się pustostanu 45-latka. Do zdarzenia, podczas którego mundurowi wypełnili w pełni rotę policyjnego ślubowania, doszło wczoraj w Kcyni.