Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Policjanci z Nakła na festynie
W miniony piątek (24.06) policjanci z Nakła gościli na festynie rodzinnym zorganizowanym przez Samorząd Mieszkańców nr 8. W trakcie trwania festynu dzieci biorące w nim udział miały okazję przyglądać się pracy policjantów.
-
Pod pachą z pociskiem artyleryjskim
Dyżurna nakielskiej policji oniemiała, kiedy otrzymała zgłoszenie, że do siedziby sadkowskiej straży gminnej przyjechał 71-latek i przywiózł ze sobą 30-centymetrowy pocisk artyleryjski, który wyłowił podczas łowienia ryb. Na szczęście, groźna sytuacja szybko została opanowana i nikomu nic się nie stało.
-
Spotkanie z policjantami nad jeziorem w Rościminie
Bezpieczeństwo w trakcie wakacji oraz uzależnienia były tematami przewodnimi spotkania policjantów z młodzieżą nad jeziorem w Rościminie w gm. Mrocza. Prowadzący zajęcia szczególnie zwracali uwagę na rozwagę podczas kąpieli, ale nie zapomnieli też o pracach polowych, przestrzeganiu przepisów drogowych oraz zdrowym stylu życia.
-
Amator „dwóch kółek” w rękach szubińskich mundurowych
Zaledwie pół godziny zajęło szubińskim mundurowym ustalenie i zatrzymanie 22-latka, podejrzanego o kradzież roweru sprzed jednego z dyskontów spożywczych w mieście. Odzyskany jednoślad policjanci oddali właścicielce. Podejrzanemu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.
-
Mundurowi znakowali rowery w Sadkach
Oznakowane rowery rzadko padają łupem złodziei, dlatego też, policjanci z powiatu nakielskiego, systematycznie znakują rowery. Tym razem, akcję mundurowi prowadzili wspólnie ze Strażą Gminną w Sadkach.
-
Nakielscy policjanci szkolili pracowników Sanepidu
Szkolenie na temat zagrożeń terrorystycznych i postępowania na wypadek wtargnięcia do instytucji uzbrojonego napastnika, przeprowadzili nakielscy policjanci dla pracowników Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.
-
„Żabki” odwiedziły policjantów w szubińskim komisariacie
Maluchy z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” odwiedziły szubińskich policjantów w ich miejscu pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadań oprowadzających ich po komisariacie dzielnicowych i zadawały wiele pytań.
-
Bezpieczne wakacje z Policją i Sanepidem
Policjanci spotkali się z uczniami dwóch szkół podstawowych z Nakła na spotkaniu profilaktycznym, dotyczącym bezpieczeństwa podczas nadchodzących wakacji. Policyjnych prelekcji wysłuchało 850 uczniów.
-
Pijany kierowca uszkodził dwa samochody i liczył, że uniknie odpowiedzialności
Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie dwóch kolizji drogowych, to zarzuty, jakie ciążą na 29-letnim mieszkańcu Kcyni. Mężczyzna, chcąc uniknąć odpowiedzialności, próbował wmówić policjantom, że nie ma nic wspólnego z całym zajściem.
-
Znaleziono portfel z gotówką
Mroteccy policjanci poszukują właściciela portfela znalezionego w rejonie ulicy Postępu w Mroczy. W portfelu znajduje się gotówka. Zgubę można odebrać u dzielnicowego.