Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Podając się za celników „zarekwirowali” automaty do gry
Policjanci z Szubina ustalili i zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzież automatów do gier ze stacji paliw na terenie gminy. Sprawcy wynieśli maszyny pod pretekstem zabezpieczenia ich przez służbę celną, z uwagi na fakt, iż miały być nielegalne.
-
Dzielnicowy radził Seniorom, jak wystrzegać się oszustów
Nakielski dzielnicowy asp. Damian Moczadło spotkał się ze słuchaczami Nakielskiego Uniwersytety Trzeciego Wieku i rozmawiał z nimi o różnych zagrożeniach, jakie mogą ich spotkać ze strony osób nieznajomych. Najważniejsze w tym wszystkim było to, aby uświadomić Seniorów, jak łatwo można paść ofiarą oszustów.
-
22-latek spowodował wypadek po pijanemu i uciekł z miejsca
Dozorem policyjnym objęty został mieszkaniec gminy Szubin, który został zatrzymany przez policjantów, krótko po tym, jak spowodował wypadek i uciekł. Okazało się, że 22-latek był kompletnie pijany, miał sądowy zakaz kierowania pojazdami, a samochód, który rozbił „podprowadził” znajomemu.
-
Śmiertelne potrącenie pieszej w gminie Szubin
Policjanci z Szubina wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło na trasie Słupy – Wąsosz. Volkswagen transporter potrącił 43-latkę, która na skutek doznanych obrażeń zmarła po przewiezieniu do szpitala. Sprawę nadzoruje prokuratura.
-
Pierwszoklasiści z Występu zwiedzali nakielską komendę
Dzieci z Zespołu Szkół z Występu odwiedziły nakielskich policjantów i przyglądały się ich pracy. Pierwszoklasiści mieli okazję także zwiedzić siedzibę funkcjonariuszy. Maluchy wysłuchały cennych informacji na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
-
3-latek „pod opieką” pijanej mamy
Ponad 2,5 promila alkoholu miała w organizmie 26-latka, która „opiekowała się” swoim 3-letnim synem. Zgłoszenie, że kobieta jest nietrzeźwa odebrał dyżurny nakielskiej komendy w piątkowy wieczór. Teraz sprawą zajmie się sąd.
-
Korzystajmy z numerów alarmowych z rozsądkiem
Policjanci przypominają, że numery alarmowe 997 i 112 służą do powiadamiania służb w sytuacjach zagrażających ludzkiemu zdrowiu, życiu lub mieniu. Za nieuzasadnione wzywanie policji lub wykorzystywanie numerów alarmowych do zabawy grozi wysoka grzywna.
-
Policjanci z Nakła na pogadankach w szkołach
Policjanci z Nakła spotkali się z uczniami w dwóch szkołach na terenie powiatu. Podczas pogadanek mundurowi rozmawiali m.in.: o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i cyberprzemocy. Część uczniów poznała także pracę przewodnika psa służbowego.
-
Strzeżmy swojego dobytku
Nakielscy policjanci apelują do mieszkańców powiatu, aby byli ostrożni i nie wpuszczali do mieszkań osób nieznajomych, gdyż w dalszym ciągu zdarzają się przypadki kradzieży, których dokonują osoby zajmujące się handlem obwoźnym czy też przepowiadające przyszłość.
-
Złodziejską wyprawę przerwali policjanci
Policjanci z Szubina, podczas rutynowej kontroli renault ujawnili w części ładunkowej auta baniaki z olejem napędowym, który jak się okazało „wyparował” z zaparkowanej w sąsiedniej miejscowości scanii. Podróżujący autem mężczyźni noc spędzili w policyjnym areszcie. Obaj już usłyszeli zarzuty.