Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Szubińscy policjanci rozmawiają na temat map zagrożeń
Policjanci z Szubina kontynuują konsultacje społeczne dotyczące map zagrożeń bezpieczeństwa. Tylko w ostatnich dniach spotkali się z przedstawicielami klubów sportowych i przedsiębiorstw działających na terenie gminy Szubin.
-
W czasie wolnym zatrzymał podejrzanego o rozbój
Nakielski policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał 25-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą, do jakiej doszło na terenie miasta. Zatrzymany już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara nawet do 10 lat więzienia.
-
Policjanci i pokrzywdzony „popsuli szyki” złodziejom
Nakielscy mundurowi zatrzymali podejrzanych o usiłowanie kradzieży elementów metalowych z terenu dawnej hali produkcyjnej w Paterku. Policjanci „popsuli szyki” złodziejom, gdyż ci już mieli przygotowane łupu i pozostało tylko je wynieść. Podejrzanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.
-
RUSZYŁ RZĄDOWY PROGRAM „RODZINA 500 +”. UWAŻAJMY NA OSZUSTÓW
Rusza rządowy program „Rodzina 500+”. Policja ostrzega osoby, które zdecydują się złożyć wniosek o przyznanie świadczenia drogą elektroniczną, aby nie dały się oszukać w sieci. Jedynymi stronami internetowymi z autoryzowanymi przez stronę rządową informacjami o programie „Rodzina 500+” są strony: rodzina500plus.gov.pl, obywatel.gov.pl, oficjalne strony internetowe ministerstw i niektórych banków.
-
Chuligańskie wybryki 28-letniego nakielanina
Zarzuty zniszczenia mienia o charakterze chuligańskim usłyszał 28-letni mieszkaniec Nakła, który zbił element szklanego neonu na budynku nakielskiej komendy. Jak się okazało, swoją agresję wyładowywał wcześniej także w innych miejscach. Teraz będzie tłumaczył się w sądzie.
-
Czujności nigdy dość
Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności podczas rozmów telefonicznych, w których ktoś próbuje namówić do przekazywania gotówki. Telefon ten może być próbą oszustwa.
-
Poświąteczny poranek jednak nie taki trzeźwy
Działania prewencyjne „Trzeźwy kierujący” przeprowadzili dzisiejszego poranka na terenie dwóch gmin nakielscy policjanci. Skontrolowano prawie 1500 kierowców. Jak się okazało nie wszyscy po świątecznym weekendzie wyjechali na drogi trzeźwi.
-
Podsumowanie „Bezpiecznego Weekendu” na terenie powiatu nakielskiego
Na terenie całego kraju policja prowadziła działania „Bezpieczny Weekend”, które rozpoczęły się w piątek (25.03.16r.), a zakończyły wczoraj w nocy. Na terenie powiatu nakielskiego odnotowano w tym czasie 1 wypadek drogowy.
-
Wspólne działania na krajowej „piątce”
Policjanci z komendy w Nakle i Żninie przeprowadzili wzmożone działania kontrolne na drodze krajowej nr 5. Wspólnym celem policjantów było bezpieczeństwo uczestników ruchu.
-
Policjanci z Szubina zabezpieczyli prawie pół kilograma narkotyków
Susz roślinny, tabletki ekstazy, amfetaminę i przedmioty służące do porcjowania narkotyków zabezpieczyli szubińscy kryminalni w pokoju zajmowanym przez 30-latka. Podejrzany już usłyszał zarzut i grozi mu kara do 3 lat więzienia.