Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Poranne kontrole trzeźwości na drogach powiatu nakielskiego
Aż czterech kierowców z promilami w organizmie, zatrzymali policjanci powiatu nakielskiego po majowym weekendzie. Łącznie mundurowi skontrolowali trzeźwość 1640 kierowców.
-
Pijany kierowca skody wpadł dzięki anonimowemu zgłoszeniu
Dwa lata więzienia grożą 57-latkowi, którego zatrzymała nakielska „drogówka”, kiedy pijany kierował autem. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki anonimowemu zgłoszeniu jakie wpłynęło do dyżurnego jednostki.
-
Nakielscy policjanci prowadzili spotkania profilaktyczne
Z uczniami klas V Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle oraz dziećmi w Ognisku Wychowawczym, rozmawiali nakielscy policjanci podczas spotkań profilaktycznych. Zajęcia dotyczyły dopalaczy i odpowiedzialności prawnej nieletnich.
-
Powiatowy konkurs wiedzy o profilaktyce uzależnień rozstrzygnięty
Wczoraj (28.04) w nakielskiej komendzie, policjanci z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii, już po raz dwunasty zorganizowali Powiatowy Konkurs Wiedzy o Profilaktyce Uzależnień. Współorganizatorem przedsięwzięcia była nakielska Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna. W zmaganiach udział wzięli uczniowie klas gimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego.
-
Dzielnicowy szkolił dyrektorów i pracowników szkół z terenu gminy Nakło
Szkolenie z zakresu zagrożeń terrorystycznych i postępowania na wypadek wtargnięcia do szkoły uzbrojonego napastnika, przeprowadził dla dyrektorów i pracowników szkół z terenu gminy Nakło dzielnicowy asp. Damian Moczadło. Dzielnicowy mówił także o zasadach zachowania w przypadku zagrożeń terrorystycznych.
-
Działania „Pieszy” na terenie Nakła
Policjanci nakielskiej „drogówki” prowadzili na ulicach miasta działania „Pieszy”, podczas których kontrolowali przestrzeganie przepisów przez najmniej chronionych uczestników ruchu. Prowadzone działania mają przyczynić się do zmniejszenia ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych.
-
Spotkanie z rodzicami w szkole w Mroczy
W Szkole Podstawowej w Mroczy nakielski policjant spotkała się z rodzicami. Tematem spotkania były dopalacze, odpowiedzialność prawna nieletnich za ich posiadanie oraz zagrożenia związane z ich zażywaniem.
-
Wspólna akcja znakowania rowerów, promująca bezpieczeństwo
Ponad 70 rowerów oznakowali nakielscy dzielnicowi podczas akcji jaka została zorganizowana wspólnie z właścicielem sklepu z rowerami i sprzętem rtv i agd w Nakle. Oprócz znakowania jednośladów dzielnicowi rozdawali także odblaskowe kamizelki. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie użytkowników dróg.
-
Etap powiatowy Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym rozstrzygnięty
W Zespole Szkół nr 2 w Szubinie odbył się etap powiatowy XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepsi okazali się uczniowie szubińskich szkół.
-
Kryminalni z Szubina zabezpieczyli towar bez akcyzy
Szubińscy kryminalni zatrzymali 44-letniego mieszkańca gminy, który posiadał tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Podejrzany okradł Skarb Państwa na ponad 20 tysięcy złotych. Już zostały przedstawione mu zarzuty.