Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
Chrońmy nasze oszczędności przed oszustami
W okresie przedświątecznym wiele osób, prócz codziennych obowiązków zajmuje się planowaniem świąt i przygotowaniami do nich, co w dużej mierze pochłania ich czas, ale także uwagę. Niestety ten szczególny czas wykorzystują również oszuści, dlatego policja apeluje o ostrożność, szczególnie podczas rozmów telefonicznych z nieznajomymi.
-
Policja apeluje do pieszych i kierowców
W przeciągu ostatnich dni policjanci w powiecie nakielskim odnotowali kilka zdarzeń drogowych na przejściach dla pieszych. Większości, sprawcami tych zdarzeń byli kierowcy aut, dlatego też policjanci apelują do nich o ostrożną i rozsądną jazdę. Apel o rozwagę policja kieruje także do pieszych.
-
Policjanci z Szubina szukają właściciela roweru
W Szubinie na ul. Nakielskiej odnaleziono rower koloru szaro-granatowego. Policjanci z miejscowego komisariatu poszukują właściciela jednośladu.
-
W trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów
Odblaskowe kamizelki dla mieszkańców terenów wiejskich gminy Mrocza przekazała podczas spotkania w Drzewianowie, nadkom. Małgorzata Brola Pierwszy Zastępca Komendanta nakielskiej jednostki. Przekazane podarunki służyć mają bezpieczeństwu uczestników ruchu.
-
„Trzeźwy kierujący” na drogach powiatu nakielskiego
Ponad 2,5 tysiąca kierowców skontrolowali dzisiaj (30.11.15r.) na terenie powiatu nakielscy policjanci. Zatrzymano dwie osoby, które wsiadły za kierownicę na „podwójnym gazie”.
-
Przedszkolaki odwiedziły policjantów
Policjanci w nakielskiej jednostce gościli dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Kosztowie. Mali goście zwiedzali komendę i z zaciekawieniem słuchali opowiadań o pracy funkcjonariuszy.
-
„16 dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”
Do 10 grudnia trwać będzie kampania „16 dni Przeciwko Przemocy wobec Kobiet”. Policjanci w powiecie nakielskim pozostają do dyspozycji pokrzywdzonych, w tym także pokrzywdzonych przemocą.
-
„Dopalacze kradną życie” – debata społeczna w Nakle
Dopalacze jako „nowe narkotyki”, które kradną życie młodym ludziom, były tematem debaty społecznej zorganizowanej przez policjantów z komendy powiatowej w Nakle. W przedsięwzięciu udział wzięła młodzież ze szkół ponadgimanazjalnych z terenu powiatu wraz z opiekunami.
-
Znaleziono saszetkę z pieniędzmi
W jednym z marketów na terenie Nakła odnaleziono saszetkę, a w niej gotówkę oraz zegarek. Policjanci proszą właściciela znaleziska o zgłoszenie się do nakielskiej jednostki.
-
Odblaski dla mroteckich policjantów
Policjanci z komisariatu w Mroczy otrzymali różnego rodzaju elementy odblaskowe od władz gminy Sadki. Otrzymane prezenty niebawem policjanci będą przekazywać dzieciom przed szkołami na terenie sadkowskiej gminy. Symboliczne przekazanie prezentów odbyło się w czwartek (26.11) w Urzędzie Gminy w Sadkach.