Wiadomości
Rozmiar czcionki
-
W ślesińskiej szkole rozmawiali o dopalaczach
Prelekcji o zagrożeniach jakie niesie za sobą zażywanie dopalaczy oraz konsekwencjach prawnych wynikających z posiadania środków odurzających przez nieletnich, wysłuchali uczniowie Zespołu Szkół w Ślesinie. Zajęcia przeprowadził nakielski policjant wspólnie z przedstawicielką inspekcji sanitarnej.
-
Z przepisami za pan brat
Znajomość przepisów drogowych sprawdzał na spotkaniu z najmłodszymi uczniami Szkoły Podstawowej w Laskownicy dzielnicowy z kcyńskiego komisariatu. Policjant uczył też jak być bezpiecznym w drodze do szkoły i opowiadał o swojej pracy.
-
Kierowca ciężarówki próbował przekupić policjantów
Zamiast przyjąć mandat, kierowca ciężarowego dafa wolał wręczyć policjantom łapówkę. Liczył zapewne, że tym sposobem załatwi sprawę. Jak bardzo się pomylił dowiedział się, kiedy na jego rękach mundurowi zatrzasnęli kajdanki. Podejrzanemu grozi nawet 10 lat więzienia.
-
Pijany kierowca zmiótł znaki i wylądował w rowie
Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło wczoraj (18.10.15r.) wieczorem w Kcyni. Audi A 3 najpierw z całym impetem wjechało w znaki umieszczone na wysepce rozdzielającej pasy ruchu, a następnie sunęło po chodniku, by w konsekwencji wpaść do rowu. Okazało się, że kierowca był kompletnie pijany.
-
Poszukiwania 13-latki zakończone sukcesem
Po niespełna dwóch godzinach od zgłoszenia o zaginięciu, policjanci z Mroczy odnaleźli poszukiwaną 13-latkę. Odnaleziona dziewczynka trafi pod opiekę rodziny.
-
Policjanci promują kampanię „Dopalacze kradną życie”
W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dopalacze kradną życie” nakielscy policjanci cyklicznie powadzą prelekcje w różnych szkołach na terenie powiatu. Tym razem spotkanie o tematyce dopalaczy odbyło się w Zespole Szkół w Rynarzewie.
-
Dzieci w „Mini Akademii” gościły dzielnicowych
Dzielnicowi z komisariatu w Mroczy złożyli wizytę przedszkolakom z mroteckiej „Mini Akademii”. Mundurowi przekazywali rady na temat bezpieczeństwa oraz opowiadali o swojej pracy.
-
Pijani rowerzyści wpadli w trakcie jednej kontroli
Pomimo promili szumiących w głowach promili dwoje braci wybrało się na nocną przejażdżkę rowerem. Daleko jednak nie dojechali, gdyż uniemożliwili im to szubińscy policjanci. Teraz obaj muszą liczyć się z konsekwencjami.
-
Chciał zniknąć mundurowym z oczu, ale mu nie wyszło
Zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii usłyszał 17-letni mieszkaniec Nakła, którego zatrzymali mundurowi z nakielskiej „patrolówki”. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 130 gram suszu.
-
Dzielnicowy z Mroczy opowiadał o bezpieczeństwie
Spotkania profilaktyczne z uczniami szkół podstawowych w podległym rejonie służbowym przeprowadził dzielnicowy sierż. szt. Paweł Kujawa z mroteckiego komisariatu. Mundurowy przestrzegał przed niebezpieczeństwami i udzielał dzieciom wielu cennych rad na temat bezpieczeństwa.